ÇİNE’DE YILIN İLK DEVE GÜREŞİ 19 ŞUBAT’TA 26 Ocak 2023, 16:19
![](tema/genel/uploads/haberler/deveguresi.jpg)
Çine’de daha önce ertelenen deve güreşlerinin yeniden yapılması ve deve güreşi geleneğinin yaşatılması için Çine Belediyesi, Çine Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Çine Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Çine Ziraat Odası ve Çine Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Çine Deve Güreşleri ve Devecilik Kültürü Derneği harekete geçti.
Deve güreşlerinin düzenlenmesi için ilk toplantı, Çine Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. İlk toplantı sonunda Deveciler Derneği Komite Listesi oluşturuldu. Çine Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Sert’in Başkanlığında oluşturulan komitede; Çine Belediye Başkan Yardımcısı Timuçin Karabulut, Çine Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Celal Özden, Çine Ziraat Odası Başkanı Osman Eşiyok, Çine Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Metin Uyar, Çine Deve Güreşleri ve Devecilik Kültürü Derneği Başkanı Mevlüt Toker ve Tugay İğci, Kamil Kocabaş, Halil Ayar, Fatih Hoş, Metin Barak ve Çağlar Sert yer aldı.
Çine Belediyesi olarak deve güreşi geleneğinin yaşatılması için destek sözü veren Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, alınan kararların ilçeye hayırlı olması temennisinde bulunarak, tüm vatandaşları güreşlere davet etti.
Öte yandan Komite, ilk deve güreşinin 19 Şubat 2023 Pazar günü ücretsiz olarak yapılmasına karar verdi.
DIĞER HABERLER
-
BAŞKAN KIVRAK: ÇİNE’MİZİN HER KÖŞESİNDE ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR
09 Ağustos 2024, 12:26 -
ÇİNE’DE UZUN SÜREDİR ERTELENEN DEVE GÜREŞİ 16 ŞUBAT’TA YAPILACAK
08 Temmuz 2024, 12:10 -
BAŞKAN MEHMET KIVRAK, PROJE ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
07 Temmuz 2024, 10:22 -
BAŞKAN KIVRAK, AKÇAOVA MAHALLEMİZDE ÇÖMLEKÇİLİĞİN GELİŞİMİ İÇİN GEREKLİ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ
10 Temmuz 2024, 11:20 -
FOTO SAFARİ ETKİNLİĞİYLE ŞEHRİNİN EN GÜZEL FOTOĞRAFLARINI ÇİNE HALKI KENDİSİ ÇEKECEK
11 Temmuz 2024, 12:00 -
Başkan KIVRAK'tan Kurban Bayramı Mesajı
15 Haziran 2024, 15:59 -
04.06.2024 Tarihli Belediye Meclisi Gündemi
31 Mayıs 2024, 17:01 -
GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE DAHA GÜZEL YARINLAR İNŞA EDECEĞİZ
23 Mayıs 2024, 17:00 -
BAŞKAN KIVRAK DAHA MODERN VE ÇAĞDAŞ BİR İÇİN SÜREKLİ SAHADA
23 Mayıs 2024, 17:00 -
ÇİNE BELEDİYESİ ENERJİ ALANINDA KENDİ PROJELERİNİ GELİŞTİRECEK
22 Mayıs 2024, 17:00