ÇİNE BELEDİYESİ’NDE BUDAMA MESAİSİ DEVAM EDİYOR 26 Aralık 2023, 17:05
![](tema/genel/uploads/haberler/budama1.jpg)
Çine Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, görev ve sorumluluk alanındaki sokak, park ve yeşil alanlarda ağaç budama çalışmalarını gerçekleştiriyor.
Her yıl düzenli olarak yürütülen ağaç budama işlerinde; kent genelindeki ağaçların sağlığını korumak, çevresel dengeyi sürdürmek ve ağaçların rüzgar, fırtına gibi doğal olaylara karşı dayanıklılığını artırmak amaçlanıyor. Ayrıca, çalışmalarla ağaç dallarının yola veya kaldırıma engel olması önlenerek trafik güvenliği de sağlanıyor.
Olumsuz hava koşulları nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden ağaçlara da anında müdahale edilirken, budama mevsiminin sonlandığı mart ayının ortalarına kadar ilçenin tüm mahallelerinde budama çalışmalarının devam edeceği bildirildi.
BAŞKAN KIVRAK: DAHA YAŞANABİLİR ÇİNE İÇİN EL BİRLİĞİ İLE ÇALIŞACAĞIZ
Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada,
“Çine Belediyesi olarak, ağaç budama çalışmalarını planlı bir şekilde yürüterek, kentimizin güvenliğini artırmayı ve daha estetik bir çevre oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu çalışmalarımız sırasında, ekiplerimiz, özellikle trafik güvenliği açısından önem arz eden bölgelerde bulunan ağaçları öncelikli olarak ele alıyor. Böylece, olası doğal olaylara karşı dirençli ağaçlar elde ederek, vatandaşlarımızın güvenliğini en üst düzeye çıkarıyoruz. Ayrıca vatandaşlarımız, çevrelerindeki can ve mal güvenliğini tehdit eden ağaçları belediyemize bildirebilir, olası bir olumsuz bir durumda ekiplerimiz anında müdahale edecektir. Doğayla uyum içinde bir yaşam sürmek, gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre bırakmak hepimizin sorumluluğudur. Şehrimizi daha yaşanabilir, daha güzel kılmak için el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
DIĞER HABERLER
-
BAŞKAN KIVRAK: ÇİNE’MİZİN HER KÖŞESİNDE ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR
09 Ağustos 2024, 12:26 -
ÇİNE’DE UZUN SÜREDİR ERTELENEN DEVE GÜREŞİ 16 ŞUBAT’TA YAPILACAK
08 Temmuz 2024, 12:10 -
BAŞKAN MEHMET KIVRAK, PROJE ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
07 Temmuz 2024, 10:22 -
BAŞKAN KIVRAK, AKÇAOVA MAHALLEMİZDE ÇÖMLEKÇİLİĞİN GELİŞİMİ İÇİN GEREKLİ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ
10 Temmuz 2024, 11:20 -
FOTO SAFARİ ETKİNLİĞİYLE ŞEHRİNİN EN GÜZEL FOTOĞRAFLARINI ÇİNE HALKI KENDİSİ ÇEKECEK
11 Temmuz 2024, 12:00 -
Başkan KIVRAK'tan Kurban Bayramı Mesajı
15 Haziran 2024, 15:59 -
04.06.2024 Tarihli Belediye Meclisi Gündemi
31 Mayıs 2024, 17:01 -
GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE DAHA GÜZEL YARINLAR İNŞA EDECEĞİZ
23 Mayıs 2024, 17:00 -
BAŞKAN KIVRAK DAHA MODERN VE ÇAĞDAŞ BİR İÇİN SÜREKLİ SAHADA
23 Mayıs 2024, 17:00 -
ÇİNE BELEDİYESİ ENERJİ ALANINDA KENDİ PROJELERİNİ GELİŞTİRECEK
22 Mayıs 2024, 17:00