AnaSayfaya Dön

Başkan`dan Engelliler Haftası Mesajı

Başkan`dan Engelliler Haftası Mesajı

 İnsanlığın ortak sorunu olan ve bir gün her insanın başına gelme ihtimali olan engellilik hali ancak toplum tarafından bilinçli hareket edilerek engelsiz bir yaşam haline dönüştürülebilir. Engellilerimizin hayata engelsiz bir şekilde katılımlarının sağlanması ve yaşam standartlarının yükseltilmesi için toplum olarak, birey olarak, kurum ve kuruluşlar olarak hepimize ayrı ayrı görev ve sorumluluklar düşmektedir.

Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevinçlerini kaybetmeden, üretken, aktif bireyler olarak toplumsal hayatta rol almalarını ve güçlerini kullanabilmelerini sağlayacak önlem ve düzenlemelerin hayata geçirilmesi konusu üzerinde önemle durulmalıdır.Bu sebeple tüm engelli vatandaşlarımızın yararlanabileceği Engelsiz Park için çalışmalara başladık, en kısa zamanda parkımız hizmete girecektir.

Her bireyin birer engelli adayı olduğunu unutmamalı ve herkes bu doğrultuda hareket etmelidir.Asıl engel beyinlerde , yüreklerde olandır. Eğer gelişmiş, çağdaş, güçlü bir toplum olmak istiyorsak, bunu  ancak engellilerin de yaşama katılımı sayesinde başarabiliriz.

Toplumun en hassas meselelerinden biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili sorunların çözümünde duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle, Engelliler Haftası’nı kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımız ve ailelerini saygıyla selamlıyorum. 

                                                                       Enver Salih DİNÇER

                                                                       Çine Belediye Başkanı

 

Çine Belediyesi
Ekleyen : Çine Belediyesi 10.05.2016 Haber Tagları

Facebook Sayfamızı Beğenin

CİMER

SİNEMADA NELER VAR