AnaSayfaya Dön

Başkan`dan 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Başkan`dan 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

      Tarihimize altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 101. Yılını kutlamanın ve gözünü kırpmadan canını veren aziz şehitlerimizi anma günü olan Şehitler Gününü bir kez daha anlamanın onurunu yaşıyoruz.
     Çanakkale Zaferi Milletimizin kaderini, dünya tarihinin de seyrini değiştirmiştir.Kısacası Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözü olan Çanakkale Zaferi, büyük kahramanlıklar ve insanüstü fedakarlıklara dünyayı hayrete bırakmış ve dört bir yanımızı saran emperyalist güçlerin akıllarına “Çanakkale Geçilmez” sözünü yer ettirmiş, Milli Mücadeleye de güç vermişti.
           Ayrıca Başkent Ankara’nın kalbinde gerçekleşen, hepimizin üzen menfur saldırıdan dolayı hayatını kaybeden kardeşlerimize de Allah`tan rahmet, yakınlarına, ülkemize, milletimize başsağlığı diliyor, bu vesileyle bir kez daha terörün renginin, cinsinin olmadığını, nereden gelirse gelsin, kime karşı işlenirse işlensin terörün her türlüsünü lanetlediğimizi, kınadığımızı ifade etmek istiyoruz.
        Şehit ve gazilerimiz hiçbir değerle ölçülmeyecek fedakârlıkları ile bizim bu topraklarda hür olarak yaşamamızı sağlamışlar, sağlamaya da devam etmektedirler.O gün Çanakkakale’de nasıl kenetlenmişsek bugün de hep beraber kenetlenmemiz gerekmektedir.
     Askerlerine “Taarruzu değil, ölmeyi” emreden Gazi Mustafa Kemal önderliğinde dünyada eşi benzeri görülmemiş bir destanın, bir dirilişin göstergesi olan 18 Mart ruhunu her yıl yeniden anlamaya çalışarak, tüm şehit ve gazileri ile isimsiz nice kahramanlarını sevgi, şükran ve rahmetle anıyor, saygılar sunuyorum.

 

Enver Salih DİNÇER-Çine Belediye Başkanı

 

Çine Belediyesi
Ekleyen : Çine Belediyesi 17.03.2016 Haber Tagları

Facebook Sayfamızı Beğenin

CİMER

SİNEMADA NELER VAR