AnaSayfaya Dön

13.Ağaç Bayramı Etkinlikleri Coşkuyla Kutlandı....

13.Ağaç Bayramı Etkinlikleri Coşkuyla Kutlandı....

AĞAÇ BAYRAMI BÜYÜK ÇOŞKUYLA KUTLANDI

Çine’de bu yıl 13ncüsü düzenlenen Ağaç Bayramı büyük coşku ile kutlandı.Asar Mesire Alanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe Çine Kaymakamı Celalettin Cantürk, CHP Aydın Milletvekilleri Osman Aydın, Metin Lütfi Baydar, bir çok daire amiri ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.Çine içinde bir yeşil değil, yeşiller içinde bir Çine sloganıyla ilk olarak 13 yıl önce Asar Milli Egemenlik Parkında başlatılan Bayrama binlerce kişi akın etti.

                 Ağaç Bayramı Şenliği’nde ilk olarak konuşan Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer; 13 yıl önce benden önceki Belediye Başkanımız Osman Aydın’ın öncülüğünde ilk olarak burada yaptığımız ağaç bayramda diktiğimiz ağaçların gölgesinde Ağaç Bayramının 13ncüsünü yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.Ayrıca Dinçer ; Ben görev sürem boyunca tüm Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımla birlikte hep doğru yapmaya çalıştım. Yanlış yaptığımız, yapamadığımız, hatalı düşündüğümüz konular muhakkak olmuştur. Ama hiçbir zaman dürüstlükten ve verdiğimiz sözden geride kalmadık. Sizlere söz veriyorum. 10 yıl sonra da 23ncü Ağaç Bayramı’nı burada diktiğimiz ağaçların altında CHP zihniyetindeki bir Çine Belediyesi ile birlikte kutlayacağız dedi.
                Daha sonra söz alan Milletvekili Osman Aydın; Bu anlamlı günde sizlerle beraber olmak büyük bir mutluluk, bizler kadroyu gençleştirmek için bayrak devir teslim töreni yaptık. 99 ruhuyla beraber o kadrolara tekrar göreve devam ettirdik. Önümüzde 2014 var. 99 ruhunu yaşatan anlayış için sizlerden bu kadroya destek istiyorum. Bu yürüyüşümüzü birlikte devam ettireceğiz. Çineliler her şeye layıktır, Çineliler her şeyi gerçekleştirirler. Yeter ki karar versinler.” dedi.
                Osman Aydın’dan sonra konuşma yapan Milletvekili M. Lütfi Baydar; öldükten sonra yaşamak istiyorsak ağaç dikin ve ölmez bir eser bırakın, yıllardır devam eden bu ağaç bayramını kutluyorum dedi.
Çine Kültür Derneği Halk Oyunları Grubu’nun gösterisi ve Vildan konseri ile coşkunun arttığı bayramda ödüllü yarışmalar yapıldı.Mehmet Yasak’ın birinci olduğu çuval yarışmasında bütün yarışmacılara ödüller dağıtıldı.
                Nevruz ateşinin yakılmasının ardından Çine Avcılar ve Atıcılar Derneği tarafından düzenlenen trap yarışmalarına geçildi ve ilk üçe giren atıcılara plaket ve çeşitli ödüller verildi.
                Çinelilere keşkek ve lokmanın ikram edildiği 13. Ağaç Bayrağımı Şenliğinde çocuklara da Çine Belediyesi uçurtmaları dağıtıldı.
                Programın sonunda yüzlerce kırmızı süs eriği ile alev ağaçlarının dikimi gerçekleştirildi.
 


Çine Belediyesi
Ekleyen : Çine Belediyesi 25.03.2013 Haber Tagları

BELEDİYE BAŞKANIMIZ

Facebook Sayfamızı Beğenin

ALO 150 BAŞBAKANLIK

SİNEMADA NELER VAR